Ethereum Classic téměř ztrojnásobilo svou hodnotu, stejně jako několik altcoinů

Před zářijovým sloučením mainnetu vedl Ethereum Classic v nedávném cenovém růstu,. Tento vývoj přinesl určitou potřebnou úlevu na kryptotrh, který byl primárně na sestupném trendu.

V červenci ETC zaznamenala růst o 184 %, což je téměř trojnásobná cena. Jak uvedli někteří analytici, tento vývoj zůstává věrný konzistentním záznamům kryptoměny v růstu během hlavních upgradů Etherea. Kromě toho také těžily z nedávného vzestupu ceny kryptoměn MATIC a UNI, které získaly 102 % a 86 %. ETC, MATIC, UNI, stejně jako Ethereum (ETH) patří mezi ty, které dohromady získaly 1 miliardu dolarů v tržní kapitalizaci digitálních aktiv.

Mezitím, na pozadí jeho nedávného růstu, se celková tržní kapitalizace odrazila na 1,14 bilionu dolarů. Toto číslo představuje podstatný přírůstek od minima z minulého měsíce 762,82 miliardy dolarů.

Kromě Ethereum Classic zaznamenaly skokový nárůst cen také tokeny DeFi

Analytici připisují nedávný vzestup cen faktorům specifickým pro mince, které jsou ve hře spolu s širším resetem tržního rizika. Další významné DeFi tokeny, které za posledních pár dní výrazně vzrostly, zahrnují Curve (CRV), Lido Finance (LDO) a Chainlink (LINK).

Lucas Outumuro, vedoucí výzkumu v IntoTheBlock, při zvažování skoku ETC vysvětlil:

“ETC je poháněno spekulacemi, že se těžaři ETH přesunou k těžbě ETC a potenciálně by pro ně mohl být přínosný další hard fork.”

Outumuro se domnívá, že hnací silou růstu cen je blížící se sloučení největšího altcoinového mainnetu. Někdy na podzim se Ethereum snaží zkombinovat svůj blockchain proof-of-work (PoW) s blockchainem proof-of-stake (PoS) zvaným Beacon Chain.

Druhý řetězec funguje od roku 2020. Po úspěšné fúzi začne Ethereum fungovat jako PoS řetězec vyžadující nová provozní pravidla zapojení. Účastníci trhu, nazývaní validátoři, budou muset držet minimální počet mincí, aby potvrdili transakce výměnou za odměny. V odcházejícím systému PoW museli těžaři řešit výpočetní problémy pro ověřování transakcí.

Důsledky nadcházejícího sloučení také znamená, že těžaři Etherea se téměř jistě přesunou do nového domova, s největší pravděpodobností ETC. Sami Kasab z analytické firmy Messari se vyjádřil k růstu ETC slovy:

„Těžební síť Etherea se skládá ze dvou typů hardwaru: ASIC a GPU. Problém s ASIC je v tom, že je nelze použít pro jiné aplikace kromě těžby ETH. Ethereum Classic je jediný další PoW coin, který lze těžit pomocí ETH ASIC, protože jeho hashovací algoritmus je kompatibilní s algoritmem ETH.   

Originální článek Ethereum Classic téměř ztrojnásobilo svou hodnotu, stejně jako několik altcoinů pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *