Elon Musk údajně manipuluje cenou Dogecoinu, to však nebrání jeho růstu

Současný klesající náhled kryptoměnového trhu v investorech moc nákupních aktivit neprobouzí, proto lze shledat současné dění na Dogecoinu jako ojedinělou příležitost vidět na cenovém grafu zelená čísla a rostoucí svíce. K růstu této kryptoměny přispěl Elon Musk svým Tweetem, čímž nestartoval další ze série fundamentálních reakcí na tomto trhu. Co Musk Tweetoval a jedná se o dlouhodobě udržitelný trend? To se dočtete v tomto článku.

Elon Musk opět řádí

Nejbohatší člověk na světě je znám v investičním světě svými příspěvky na sociálních sítích, které dokáží rozpoutat jak nákupní horečku, tak i dramatický výprodej. Poslední příspěvek, kterým Musk obdaroval kryptosvět se týkal vyjádření, že bude pokračovat v podpoře a nakupování jednoho z nejoblíbenějších zvířecích coinů Dogecoinu.

Tento příspěvek se na sociální síti objevil pár dní poté, co byl Elon Musk obviněn z manipulace ceny právě Dogecoinu. Autoři stížnosti požadují od Muska odškodné ve výši 86 miliard USD a 172 miliard USD jako kompenzaci jejich ztrát, protože je Musk podle nich zapojen do kryptopyramidového schématu, který úmyslně zvyšuje cenu Dogecoinu, který by byl jinak zcela bezcenný. Tato manipulace podle žaloby trvá již tři roky. Trnem v oku některých Muskových oponentů je rovněž zvýšená korelace ceny Dogecoinu se společností Twitter, která vyplynula při nákupu akcií Muskem v dubnu letošního roku.

Originální článek Elon Musk údajně manipuluje cenou Dogecoinu, to však nebrání jeho růstu pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *