eBay kupuje NFT tržiště, za blíže nespecifikovanou částku

“Po propadu, se nejlépe nakupuje”. Toto známé investiční pořekadlo platí jak na akciových trzích, tak i na trzích s kryptoměnamy a NFT. Manažeři společnosti eBay v tomto duchu koupili platformu pro NFT tržiště KnownOrigin za blíže nespecifikovanou cenu, čímž definitivně stvrdili svůj vstup do digitálního světa. Co si od tohoto kroku gigant elektronického obchodvání slibuje a jaké jsou přednosti nově koupené NFT platformy? To se dočtete v tomto článku.

eBay a NFT tržiště

Společnost eBay oficiálně přijala nezaměnitelné tokeny v okamžiku, kdy zavřela koupi společnosti KnownOrigin, která se specializovala na prodej digitálního umění. Tato akvizice ovšem proběhla bez toho, aniž by byla veřejnosti zpřístupněna informace o její ceně. KnownOrigin vznikla v roce 2018 a nabízí umělcům jedinečný prostor prezentovat a prodávat své umění ve formě NFT. Na této platformě, od jejího založení, byly podle DappRadaru provedeny transakce v hodnotě 7,8 milionu dolarů. V prohlášení tento nákup komentuje generální ředitel Jamie Iannone.

„eBay je první zastávkou pro lidi na celém světě, kteří hledají dokonalý, těžko dostupný nebo jedinečný doplněk do své sbírky, a díky této akvizici zůstaneme přední stránkou, protože naše komunita stále více přidává digitální sběratelské předměty.”

eBay se v současné době nachází ve fázi digitální reimaginace, jejíž cílem je vybudování takové technologické struktury, které rozšíří nabídku produktů i do sféry digitálních produktů, jako jsou NFT a kryptoměny. Společnost letos v květnu uvedla na trh vlastní kolekci NFT a vydala 13 digitálních sběratelských předmětů v limitované edici, která obsahovala 3D animované portréty hokejové legendy Wayna Gretzkyho. Společnost ve vydávání sportovních NFT hodlá pokračovat i v dalších měsících.

Originální článek eBay kupuje NFT tržiště, za blíže nespecifikovanou částku pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *