Dogecoin: počet jedinečných aktivních adres se zvýšil

Počet jedinečných aktivních adres na blockchainu Dogecoin se za poslední dva měsíce zvýšil o 97 %. 

Jedinečných aktivních adres na blockchainu Dogecoin přibývá

Minimum v roce 2022 bylo 21. května, kdy počet klesl hluboko pod 50 000, zatímco nejvyšší vrchol nastal 28. července s více než 98 000. Zvýšil se i počet denních transakcí, z 18 000 21. května na více než 87 000 20. července.

Sluší se dodat, že ve dnech následujících po vrcholech čísla ihned trochu klesla, takže například včera bylo aktivních necelých 65 000 adres a něco málo přes 41 000 transakcí. Nicméně jsou to čísla vysoko nad květnovými minimy.

doge
zdroj: bitinfocharts.com

Rozšíření analýzy na posledních dvanáct měsíců ukazuje, že červencový transakční vrchol byl zdaleka největší, zatímco u aktivních adres byl anomální vrchol 10. března. Při ignorování tohoto anomálního vrcholu, červenec zaznamenal nejvyšší čísla za posledních dvanáct měsíců.

Nových historických maxim však nebylo dosaženo, protože vrcholy z jara 2021 nebyly překonány.

Podle některých by tento nárůst používání Dogecoinu za posledních třicet dní mohl také naznačovat možnost nadcházejícího růstu ceny DOGE. Ve skutečnosti, i když za posledních sedm dní již vzrostl o 8 %, současná hodnota je v souladu s hodnotou před měsícem, zatímco Bitcoin je o 21 % vyšší a Ethereum dokonce o 55 % vyšší.

On-chain data

Je třeba také poznamenat, že současná cena DOGE je stále o 90 % nižší než její vrchol v květnu 2021. Abychom byli spravedliví, objemy obchodů v poslední době také klesaly, takže aby bylo možné uvažovat o výrazném vzestupu, musely by se objevit známky zvýšeného zájmu ze strany trhů, což v současné době není.

Klesá průměrná výše jednotlivých transakcí, která neustále klesá již od května. Transakce tedy přibývají, ale částky se snižují. Signály na řetězci proto nejsou všechny býčí.

Mezitím japonská kryptoburza Bitbank zalistovala DOGE a také DOT (Polkadot), což naznačuje, že možná začíná být obnoven zájem o tuto kryptoměnu. Podmínky pro možný růst ceny tedy existují, ale právě teď je nákupní tlak stále příliš nízký, aby jej vyvolal. 

Originální článek Dogecoin: počet jedinečných aktivních adres se zvýšil pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *