Bylo vydraženo nejdražší šampaňské na světě s NFT Bored Ape Yacht Club

Před něolika dny bylo vydraženo šampaňské Château Avenue Foch 2017. Láhev sektu měla hodnotu 2,5 milionů amerických dolarů, rekordní částku zaplatili italští bratři Giovanni a Pierro Buonovi. Jako bonus jsou nyní členy nejprominentnějšího NFT kllubu na světě: Bored Ape Yacht Club.

Byla vydražena lahev šampaňského s NFT BAYC

K tomut kvalitnímu vína bylo celkem pět NFT „zdarma“, včetně Bored Ape Yach Club a Mutant Apes. Lahev byla také navržena s odpovídajícím vzhledem designérem Bored Ape Migwashere. Z marketingového hlediska to byl skvělý výkon. Zodpovědný za to je podnikatel Shammi Shinh.

Champagne bottle with attached NFTs sells for $2.5 million | Fortune

“NFT jsou nové diamanty,” řekl Shinh Wall Street Journal. “Tato jedinečná láhev obsahuje umělecká díla ze sbírek NFT, které vydělaly více než 1 miliardu dolarů.” S lahví Bored Ape bylo vytvořeno „něco nadčasového pro moderního investora, nic menšího než mistrovské dílo“.

Bratři zaplatili 2 500 ETH, tedy ekvivalent 2,5 milionu amerických dolarů za to, co Shinh nazývá „umělecké dílo nepřekonatelné kvality“. Lahev ale zatím asi nebude otevřena. „Bohatí lidé hledají místa, kde by si uložili své bohatství – a mohlo by to být šampaňské s NFT,“ řekl jeden z bratrů.

Vítejte v Bored Ape Yacht Clubu

Ne jen tak nějaké NFT, samozřejmě. Bored Ape Yacht Club je ten nejžhavější, členy klubu jsou Madonna, Neymar, Justin Bieber, Tom Brady, Snoop Dogg: Žádný jiný projekt NFT nevytvořil tak hvězdný soubor. Pokud se chcete přidat do klubu, který je omezen na 10 000 lidoopů, můžete NFT aktuálně zakoupit za nejméně 133 000 amerických dolarů.

Co se opět ukázalo na aukci šampaňského: NFT Bored Apes se stali symboly postavení ve společnosti, jako od Gucciho. S NFT ukazujete, že si to můžete dovolit.

Není bez jisté ironie, že NFT, doplněné módními slovy, jako je decentralizace a komunita, zakládají novou formu elitářství v digitálním světě. Kromě prvních investorů se klub stal uzavřeným prostorem pro superboháče. Výraz tváře znuděných opic se ukazuje jako dokonalá analogie: stěží existuje gesto, které by lépe symbolizovalo znuděnou peněžní šlechtu.

Originální článek Bylo vydraženo nejdražší šampaňské na světě s NFT Bored Ape Yacht Club pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *