Britská právní komise vydala doporučení ohledně kategorizace krypta

Stále častěji se ozývají hlasy volající po větší regulaci celého krypto průmyslu. Za příklad dávají hlavně události posledních týdnů, které se nesly ve znamení klesajících cen kryptoměn, pozastavování výběrů, snižování nákladů nebo bankrotů. Nyní přišel britský právní orgán se zajímavým doporučením. O jaké doporučení se jedná a jak to ovlivní samotný krypto průmysl se dozvíte v tomto článku.

Doporučení od právní komise pro krypto

Právní komise Anglie a Walesu tento týden zveřejnila konzultační dokument, ve kterém doporučila klasifikovat digitální aktiva jako nový typ nemovitostí. Právní komise je nezávislý statutární orgán, který je odpovědný za přezkoumání a reformu zákonů. A právě při přezkoumávání stávajících zákonů, dospěla komise k názoru, že jsou nedostatečně obsáhlé, protože nezahrnují kryptoměny a nezaměnitelné tokeny.

Na základě tohoto zjištění dále doporučila vytvořit novou kategorii majetku pro “krypto majetek”, aby bylo možné aplikovat zákony o soukromém vlastnictví i na ně. Nová kategorie majetku by tak minimalizovala problém ohledně vlastností digitálních aktiv, které se výrazně liší od těch tradičních fyzických aktiv, což je v současné době i hlavní důvod obtížné aplikace zákonů o osobním vlastnictví na digitální aktiva. Cílem doporučení je tak vytvořit silný právní rámec pro kryptoměny a nezaměnitelné tokeny.

“Pokud budou návrhy Komise realizovány, poskytnou právní ochranu aktivům, do kterých investujete, řekl Paul Haswell, partner společnosti Seyfarth Shaw LLP.

Originální článek Britská právní komise vydala doporučení ohledně kategorizace krypta pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *