BNB byl ve 2. čtvrtletí nejvýkonnější kryptoměnou na trhu z top 10

Po skončení první poloviny roku statistiky z druhého čtvrtletí roku 2022 uvádějí, že kryptoekonomika výrazně klesla na hodnotě a kryptotokeny na prvních deseti pozicích na trhu během posledních tří ztratily 30 % až 60 % hodnoty. Data za 2. čtvrtletí dále ukazují, že Binance coin se dokázal vyhnout ztrátám, které utrpěli jeho konkurenti, a Solana byla podle tržní kapitalizace nejhorším hráčem na trhu z deseti nejlepších krypto aktiv.

Deset nejlepších kryptoaktiv utrpělo během posledního čtvrtletí značné ztráty

Bylo to přinejmenším šílené čtvrtletí, protože téměř všechna kryptoaktiva jsou na mnohem nižších hodnotách, než tomu bylo před třemi měsíci. Během druhého čtvrtletí roku 2022 například Bitcoin (BTC) ztratil 42,92 % své hodnoty vůči americkému dolaru.

Statistiky také ukazují, že Ethereum (ETH), druhé největší krypto aktivum podle tržní kapitalizace, ztratilo za poslední tři měsíce 47,24 %.

BNB sítě Binance Smart Chain se však ve 2. čtvrtletí propadl pouze o 33,67 %, což z něj činí aktivum s nejlepším výkonem během druhého čtvrtletí mezi deseti nejlepšími krypto aktivy. Pokles BTC o 42 % byl druhým nejlepším výkonem trhu z první desítky a Cardano (ADA) zaznamenalo třetí nejlepší tržní výkon první desítky ve 2. čtvrtletí.

ADA ztratila za tři měsíce hodnotu vůči americkému dolaru o 45,49 %. XRP ztratil ve 2. čtvrtletí 48,99 %, zatímco Dogecoin (DOGE) ztratil 48,51 %. Solana (SOL) byla v první desítce nejhorší na trhu, protože během druhého čtvrtletí roku 2022 ztratila 59,19 %.

Desítky neznámých tokenů rostou, z krypto ekonomiky bylo ve 2. čtvrtletí vymazáno 930 miliard dolarů

Většina nejvýkonnějších kryptoaktiv ve 2. čtvrtletí, která nejsou v první desítce, byly relativně neznámé digitální měny. Největší zisky zaznamenané ve 2. čtvrtletí byly zachyceny tokeny jako Smartofgiving (AOG), následované Pitbull (PIT) a Bosagora (BOA). 

Stovky coinů z 13 414 krypto aktiv obchodovaných na 514 burzách po celém světě ztratily ve 2. čtvrtletí na hodnotě více než 90 %. Naproti tomu existuje jen několik desítek krypto aktiv, která si vedla dobře ve srovnání s nimy. Jen během posledních tří měsíců opustilo kryptoekonomiku 930 miliard USD.

Originální článek BNB byl ve 2. čtvrtletí nejvýkonnější kryptoměnou na trhu z top 10 pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *