Blockchainové hry jsou nejméně ovlivněné turbulencemi na trhu: Zpráva DappRadar

Medvědí trh odstraňuje zbytečné kudrlinky a umožňuje legitimním projektům vyniknout, ale také ochromuje portfolia investorů, velkých i malých. Současné podmínky na trhu se neliší. Ale jedna vertikála, ve které zůstávají účastníci trhu býčí, jsou blockchainové hry a projekty metaverse.

Blockchainové hry odolávají

Podle zprávy DappRadar se blockchainové hry vyhnuly následujícímu medvědímu trhu a místo toho zvýšily svůj počet ve druhém čtvrtletí roku o 9,51 %. Ve skutečnosti bylo v prvním i druhém čtvrtletí investováno 2,5 miliardy dolarů.

Červen se zapíše do historie jako nejhorší měsíc pro kryptoprůmysl a dokonce i sektor blockchainových her pociťoval bolest, když zaznamenal nejnižší měsíční investici s pouhými 500 miliony dolarů. Generální ředitel společnosti DappRadar Skirmantas Januskas s ohledem na nejnovější čísla uvedl:

„Myslíme si, že blockchainové hraní bude v příštích dvou nebo třech letech klíčové a přivede nejméně 100 milionů nových uživatelů do kryptoměn, a to z jednoho prostého důvodu, propojují NFT a DeFi. S kombinací blockchainových her, NFT a DeFi, uvidíte něco skutečně nového a vzrušujícího.“

Zpráva upozornila na pokles aktivity v peněženkách uživatelů (UAW) o 7 % od 1. čtvrtletí. To v podstatě uvádí, že uživatelé pokračují v zapojení do blockchainových decentralizovaných aplikací zhruba stejnou rychlostí jako před implozí Terra. Současně se počet transakcí NFT souvisejících s hraním od prvního čtvrtletí zvýšil o 51 %.

Kromě toho je celkový počet transakcí odeslaných na smart kontrakty herního sektoru mnohem vyšší než u jiných kategorií, jako je DeFi, hazardní hry, burzy a tržiště. Během tohoto měsíce se transakce v oblasti her podařilo udržet nad 24 miliony denně.

Atraktivní blockchain pro vývojáře?

DappRadar odhalil, že Solana přilákal mnoho NFT a herních vývojářů. Tento trend lze přičíst nízkým nákladům transakcí a efektivní rychlosti zpracování. Navzdory mnoha výpadkům sítě se aktivita blockchainu zvýšila o úžasných 311 %.

Díky „živé herní komunitě“ zaznamenal významnou trakci také WAX. Od května aktivita na tomto blockchainu vzrostla o 6 %.

Účastníci trhu zůstávají býčí ohledně projektů metaverse

Z demografického hlediska má Decentraland největší popularitu v Severní Americe a také v zemích jako Rakousko, Německo, Island, Lotyšsko a Lichtenštejnsko. Axie Infinity na druhou stranu dokázala zaujmout uživatele v zemích Střední a Jižní Ameriky. Mezitím si Sandbox v Číně získal popularitu. Fantasy fotbalová hra Sorare si získala oporu v zemích jako Francie, Itálie a Švýcarsko, stejně jako mnoho fotbalových fanoušků v celé Evropě.

Originální článek Blockchainové hry jsou nejméně ovlivněné turbulencemi na trhu: Zpráva DappRadar pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *