Block chce vyvinout ASIC pro těžbu Bitcoinu

Zdá se, že plán Jacka Dorseyho na vytvoření společnosti pro těžbu Bitcoinu (BTC) nabírá reálné obrysy se společností Block, která nahradila Square.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Block hledá odborníka na těžbu Bitcoinu

Po čekání od prvního oznámení v polovině října se před pár dny na profilu LinkedIn společnosti Block objevil pracovní inzerát hledající kryptografické odborníky, který výslovně požadoval znalost těžby kryptoměn. Jasným cílem je vytvořit nový koncept těžby.

Vybraná osoba by měla být součástí výzkumného týmu, jehož cílem je vytvořit nový, udržitelnější a levnější koncept těžby. Hledání je zaměřeno na někoho, kdo by měl pomoci vyvinout projekt ASIC nové generace na těžbu Bitcoinu.

ASIC (aplikačně specifický integrovaný obvod) je jinými slovy mikročip navržený speciálně pro konkrétní použití. V tomto případě má Block za cíl vytvořit jeden speciálně pro těžbu Bitcoinu.

Nová udržitelné těžba podle Block a Jacka Dorseyho

Podle toho, co Dorsey naznačil, když poprvé hovořil o svých těžebních záměrech, je možné učinit určité závěry o charakteristice nové činnosti.

Prvním aspektem, na který se Block určitě zaměří, je učinit těžbu udržitelnější a ekonomičtější. Nadměrná spotřeba energie byla vždy skutečnou achillovou patou této činnosti, jak jsme toho dnes svědky v různých zemích.

V dubnu, když Dorsey publikoval white paper se společností Ark invest nazvaný „Bitcoin je klíčem k čisté a bohaté energetické budoucnosti“, řekl Dorsey, že se budoucnost Bitcoinu musí zaměřit na řešení jeho problémů s nadměrnou spotřebou energie:

“Směřování k čistému a efektivnímu využívání energie je skvělé pro ekonomiku, dopad a škálovatelnost Bitcoinu.”

Za tímto účelem Dorsey poukazuje na efektivnější těžební systém založený na nové vertikální integraci procesu se stále klesající závislostí na vnějších faktorech a dodavatelích.

„Budeme vyvýjet projekt systému těžby Bitcoinu v hardwarovém týmu Square, počínaje architekturou, designem a prototypováním efektivnějších křemíků, hashovacích algoritmů a energetických architektur.”

„Těžba není dostupná pro každého. Těžba Bitcoinu by měla být stejně snadná jako zapojení zařízení do zdroje energie. Dnes neexistuje dostatečná motivace pro jednotlivce, aby překonali složitost provozování těžěbního zařízení pro sebe“.

Jesse Dorogusker, který vede hardwarové oddělení společnosti, na Twitteru potvrdil, že “nový těžební byznys by měl být dostupný pro každého, a tím se stane mnohem jednodušším a udržitelnějším.”

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Block chce vyvinout ASIC pro těžbu Bitcoinu pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *