Bitcoinový těžař Bitfarms prodal téměř polovinu svých BTC

Zoufalá doba si vyžaduje zoufalé kroky. Tak možná tímto helsem se řídily představitelé jednoho z největších těžařů bitcoinu, společnosti Bitfarms, kteří se rozhodli prodat více než polovinu bitcoinů, které byly původně drženy jako “HODL” aktivum. Co společnost tímto krokem sleduje a jaké jsou její vyhlídky na těžební sektor v blízké budoucnosti? To se dočtete v tomto článku.

Bitcoin na HODL je pryč

Současný pokles hodnoty BTC donutil tuto těžařskou společnost prodat téměř polovinu svých zásob BTC, které měly být drženy dlouhodobě. Prodej BTC se uskutečnil za částku 62 milionu dolarů. Důvodem tohoto prodeje byla potřeba snížení dluhu, který je při poklesu tohoto aktiva čím dál složitější umořovat. V tiskové zprávě se také uvádí, že prodej BTC by měl zlepšit likviditu společnosti a zlepšit výsledkovou rozvahu.

Nepřímím důvodem prodeje 3000 BTC může být také nákup nových těžařských strojů od společnosti NYDIG za téměř 37 milionů dolarů. Finanční ředitel společnosti Bitfarms Jeff Lucas okomentoval současnou a budoucí strategii společnosti.

“Zatímco zůstáváme optimističtí, pokud jde o dlouhodobé zhodnocování cen BTC, tato strategická změna nám umožňuje soustředit se na naše hlavní priority, kterými je udržení našich prvotřídních těžebních operací a pokračování v růstu našeho podnikání v očekávání lepší ekonomiky těžby.“

 

Originální článek Bitcoinový těžař Bitfarms prodal téměř polovinu svých BTC pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *