Bezpečnostní tokeny – žhavá novinka společnosti OSL

Jeden z velkých otazníků se vznáší nad otázkami tokenizace akcií společností, které jsou v současné době kotované na veřejně obchodovaných burzách. Pro tokenizaci, tedy převedení cenného papíru do blockchainu, jsou používány tzv. bezpečnostní tokeny, které mají trochu odlišné chování v uzavřených ekosystémech, než klasické žetony. Společnost OSL je průkopník v tokenizaci cenných papírů, který tuto službu nabídl institucím na Honkongské burze. Jaké podmínky si tato společnost při převodu cenného papíru do blockchainu klade se dočtete v tomto článku.

V hlavní roli token

OSL je licencovaná kryptoburza se sídlem v Hongkongu. V minulém měsíci se stala OSL jednou z mnoha dalších společností, která oznámila výrazné propouštění svých zaměstnanců. OSL se poté zaměřila na úpravu obchodního modelu a na SaaS a profesionální a institucionální protějšky.

Tento týden OSL oznámila, že na své platformě pro obchodování s digitálními aktivy zahájila prodej bezpečnostních tokenů (STO) institucionálním investorům, a to prostřednictvím soukromého umístění. OSL je tak prvním SFC licencovaným zprostředkovatelem, který spustil prodej těchto digitálních aktiv profesionálním investorům s nabídkou bezpečnostních žetonů v Hongkongu. Mezi účastníky nabídky patří blockchainová herní společnost Animoca Brands, Head & Shoulders Financial Group nebo China Fortune Financial Group Limited.

Každý jeden bezpečnostní žeton představuje dluhopis ve výši 10 000 dolarů s kupónovou sazbou. Dluhopis vydala mateřská společnost OSL, BC Technology Group, která zároveň vystupuje jako ručitel dluhopisů. Tyto bezpečností digitální aktiva byla vyvinuta pomocí blockchainu Ethereum a nesou pevný a bonusový kupón, který je spojený s výkonem bitcoinu. Pro transakci STO poskytla OSL komplexní služby, vystupovala jako zprostředkovatel, převodní agent, registrátor či obchodní místo.

Prostřednictvím STO OSL znovu potvrzuje svou pozici průkopníka na hongkongském trhu s digitálními aktivy. Digitální cenné papíry založené na blockchainu představují budoucnost kapitálových trhů a finančních produktů, což je klíčový krok při přijímání této inovativní a efektivní technologie.” řekl Wayne Trench, generální ředitel OSL.

Originální článek Bezpečnostní tokeny – žhavá novinka společnosti OSL pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *