Během probíhajícího propadu trhu se zlato ukazuje jako zajištění proti inflaci

Výhody držení Bitcoinu oproti zlatu byly nesčetněkrát medializovány a diskutovány. Tato dvě aktiva, jedno fyzické aktivum a druhé označované jako „digitální zlato“, se obě střetly, pokud jde o to, které z nich je lepším uchovatelem hodnoty. S tím, jak minulý týden zuřil krach krypto trhu, se znovu diskutuje o výhodách držení relativně stabilního aktiva, jako je zlato, ve srovnání s volatilním aktivem, jako je Bitcoin.

Zlato jako uchovatel hodnoty

Za poslední týden cena Bitcoinu klesla o více než 30 %. To vedlo k záplavě červené na trhu, protože zbytek kryptoměn následoval. Hodnota primární kryptoměny se tak meziročně výrazně snížila. Digitální aktivum, které již nějakou dobu překonávalo svůj fyzický protějšek, tak opět zaostalo.

Navzdory meziročním poklesům zlato zůstalo v kladných hodnotách, zatímco Bitcoin klesl do červených čísel. V úterý byla cena zlata meziročně o 0,6 % vyšší, což jej řadí do zeleného území. Pokud jde o Bitcoin, kryptoměna se nyní en od začátku roku propadla o neuvěřitelných 55 %. 

Volatilita Bitcoinu byla vždy důvodem k obavám pro ty, kteří působí na tradičním finančním trhu. Byl to však také jeden z největších taháků pro ty, kdo do aktiv investovali. V loňském roce cena BTC vzrostla na historické maximum 69 000 USD, poté během následujících několika měsíců klesla na minimum 17 600 USD.

Zatímco výprodeje otřásly Bitcoinem, zlato na tom nebylo tak zle. Takže pokud jde o argument, který z těchto digitálních aktiv slouží jako lepší zajištění proti inflaci, zlato nyní předběhlo kryptoměnu.

Slabé oživení Bitcoinu v posledních několika dnech bylo povzbuzující. Po dosažení minima v zóně 17 000 USD je od té doby stabilní, s výjimkou několika poklesů sem a tam. S tím přišel nárůst nad 5denní klouzavý průměr poprvé za poslední týden.

Navzdory tomu zůstává prodejní tlak vysoký a trhem otřásají další výprodeje. Podpora se však začíná tvořit nad 18 000 USD.

Existují také důsledky toho, že cena digitálního aktiva poprvé v historii klesla pod úroveň předchozího cyklu. Tvoří se spekulace, že digitální aktivum nedosáhlo dna medvědího trhu. Ve spojení se skutečností, že Bitcoin předtím na všech svých předchozích trzích klesl nejméně o 80 %, dno by mohlo velmi pravděpodobně přijít na zhruba 13 000 USD.

Originální článek Během probíhajícího propadu trhu se zlato ukazuje jako zajištění proti inflaci pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *