Bankrot Credu může poskytnout vhled do vyústění nových případů

Bankrot, klesání ceny kryptoměn, pozastavení výběrů či krypto zima a tak stále dokola. To jsou asi nejpoužívanější slova posledních týdnů. A právě bankrotu je věnován i tento článek. Bankrot totiž postihl i jednu krypto společnost už v roce 2020 avšak soud probíhá stále. Tento proces však může nabídnout řadu odpovědí na otázky investorů, kterých se nějakým způsobem dotýká například bankrot společnosti Voyager či Celsius.

Bankrot Credu jako možný ukazatel

Při bližším zkoumání má případ bankrotu společnosti Cred, který se odehrál v roce 2020, řadu paralel s případy Voyager a Celsius, dvou velkých krypto investičních platforem, které před několika týdny požádaly o ochranu před věřiteli podle kapitoly 11. Celý proces ohledně bankrotu Cred jako bylo určení viny, zda a jak vyplatit vklady klientům, může dát zajímavý vhled do toho, jak se budou asi tyto dva případy odehrávat.

Před selháním v roce 2020 společnosti Cred a Uphold společně vytvořili a zpropagovali CredEarn, prostřednictvím kterého Cred půjčil přes 100 milionů dolarů z klientských vkladů. Celý tento případ nakonec skončil u konkurzního soudu pro okres Delaware s žalobou podanou Cred Inc. Liquidation Trust. Cred Inc. Liquidation Trust pro věřitele kryptoměny Cred zažalovala kryptoburzu Uphold Friday a tvrdila, že tato kryptoburza zosnovala produkt, který nakonec vedl k vyhlášení Credu o ochraně před věřiteli. Podle žaloby Uphold přiměl tisíce klientů, aby půjčili svou kryptoměnu programu CredEarn, a to tak že ji falešně propagoval jako bezpečnou, pojištěnou a plně zajištěnou. Produkt nabízeli jako skvělou investici s vysokými výnosy. Likvidátoři požadují náhradu škody ve výši 783 milionů dolarů.

Paralela s Celsius

  • slib velkých výnosů, které se udržovaly na základě reinvestování peněz klientů
  • finanční prostředky klientů byly na řadě, když tyto investice zkracovaly
  • až 90 % veškerých peněz zapůjčen jedné společnosti, která poté nebyla schopna splácet
  • ani u jedné společnosti zatím není jasné, zda budou jejich klienty vyplaceni

Parelela s Voyager

  • pochybnosti, zda informace o bezpečnosti vkladů a ujištění klientů nebyly falešné
  • klamavý marketing ohledně pojištění investic klientů

Originální článek Bankrot Credu může poskytnout vhled do vyústění nových případů pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *