Bank of England: Přeživší masivního propadu trhu by se mohli stát dominantními hráči na trhu

Náměstek guvernéra Bank of England Jon Cunliffe se stal nejnovější osobou, která přirovnala současný propad kryptoměn k dot-com bublině.

Bublina Dot-com bublina

Cunliffe očekává, že kryptotechnologie přežijí i v nadcházejících měsících. Uprostřed neustálých poklesů výkonný ředitel zdůraznil, že kryptoměna a její základní technologie mají významné aplikace a potenciál ve finančním sektoru.

Na fóru Point Zero v Curychu viceguvernér řekl:

„Pro mě je analogií boom dot-com, kdy bylo vymazáno z kapitalizace 5 bilionů dolarů. Spousta společností odešla, ale technologie nezmizely. O 10 let později ti, kteří přežili – Amazon a eBay – se ukázali jako dominantní hráči.

V dotcom bublině vzrostl Nasdaq mezi lety 1995 a 2000 o 400 procent, protože nové internetové společnosti se snažily vydělat peníze na nové technologii. Vyvrcholila v roce 2000 a do října 2002 ztratil Nasdaq 78 procent své hodnoty – asi 5 bilionů dolarů.

Ať se v příštích několika měsících stane s kryptoaktivy cokoli, očekávám, že kryptotechnologie a finance budou pokračovat. Má potenciál obrovské efektivity a změn ve struktuře trhu.“

Řekl také, že hráči na kryptotrhu, kteří se dostanou ze současné krize, by se mohli potenciálně transformovat na technologické společnosti budoucnosti, které budou konkurovat stávajícím gigantům, jako jsou Amazon a eBay.

Bank of England se zaměřila na regulaci stablecoinů a CBDC

Jakmile se potvrdilo, že nejde jen o krátkdobou malou korekci, výsledkem bylo propouštění a kolapsy kryptofirem. Trh stablecoinů zaznamenal masivní ránu. Pád TerraUSD přilákal hněv mnoha regulátorů včetně Bank of England.

BOE vyvíjí maloobchoní digitální měnu centrální banky, přičemž konzultační dokument by měl být zvežejněn do konce roku.

Jádrem problému pro BOE je, zda je lepší mít soukromé stablecoiny, aby byly v určitých aspektech více optimalizovány, které se pak nějakým způsobem navazují zpět na účetní knihu centrální banky, nebo by měla centrální banka poskytnout základ.

Cunliffe uvedl příklad stablecoinů, které jsou integrovány do dodavatelského řetězce a logistických systémů s cílem maximalizovat efektivitu.

Originální článek Bank of England: Přeživší masivního propadu trhu by se mohli stát dominantními hráči na trhu pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *