Altcoiny – přehled trhu: ETC, UNI v pondělí sklouzly k 2měsíčnímu minimu

Ethereum classic se na začátku týdne propadlo na dvouměsíční minimum, protože ceny na trhu s kryptoměnami nadále klesají. Uniswap také v pondělí klesl na víceměsíční minimum, protože token dosáhl nejslabší úrovně od července. V době psaní tohoto článku se globální tržní kapitalizace kryptoměn snížila o 2,62 %.

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum classic (ETC) na začátku týdne klesl o více než 12 %. Po maximu 33,41 USD během víkendu klesl p8r ETC/USD na vnitrodenní minimum 27,91 USD dnes.

Pokles přichází méně než týden poté, co se Ethereum Classic obchodovalo nad 40,00 USD, před upgradem Etherea minulou středu.

Největší pohyby: ETC, UNI v pondělí sklouzly k 2měsíčnímu minimu
ETC/USD – denní graf, zdroj: TradingView

Pondělní pokles znamená, že se ETC posunul na nejnižší bod od 27. července, kdy se token obchodoval poblíž 24,00 USD.

V době psaní se dřívější poklesy cen zmírnily a ETC je nyní zpět nad hranicí 30,00 USD.

Po krátkém zlomu se 14denní index relativní síly (RSI) také pohybuje mírně nad vlastním supportem na 40,95.

Uniswap (UNI)

Stejně jako Ethereum Classic byl i UNI na začátku týdne v červených číslech, protože se token přiblížil k víceměsíčnímu minimu.

V pondělí se pár UNI/USD obchodoval pod bodem podpory 5,50 USD, přičemž ceny klesly až na 5,42 USD.

Podobně jako u ETC se jedná o nejnižší úroveň, kterou UNI dosáhl od července, v tomto případě zaznamenal dno 11. července.

Největší pohyby: ETC, UNI v pondělí sklouzly k 2měsíčnímu minimu
UNI/USD – denní graf, zdroj: TradingView

Při pohledu na graf vedl výprodej k tomu, že RSI dosáhl dna 36,15, přičemž medvědi to použili jako signál k zajištění předchozích zisků.

Aktuálně se UNI obchoduje výše, s cenami blízko bodu podpory 5,50 USD.

Pokud by k tomu došlo, býčí nálada se zřejmě začne vracet a obchodníci budou pravděpodobně chtít posunout token nad 6,00 USD.

Přehled trhu

Alternativní coiny včera zaznamenaly určité zisky, ale situace s nimi je nyní mnohem horší.

Ethereum patří mezi nejslabší výkony, na rozdíl od toho, co mnozí očekávali po upgradu Merge. Ve čtvrtek, když byla dokončena migrace z PoW na PoS, aktivum stálo 1 600 USD, ale po několika hodinách kleslo na 1 500 USD.

Od této chvíle se snaží zůstat nad 1 300 USD po dalším 10% denním poklesu. ETH od přechodu kleslo o více než 300 USD.

Zbytek větších altcoinů také kravácí. Zdá se, že Binance Coin a Tron berou tento retracement méně násilně, s poklesy „jen“ o 6,5 % a 5 %.

Ripple, Cardano, Polkadot, Shiba Inu, Polygon a Avalanche se však v denním měřítku všechny vyšplhaly na dvouciferná čísla.

Vzhledem k tomu, že altcoiny s nižší a střední kapitalizací jsou v podobné situaci, není divu, že celková tržní kapitalizace kryptoměn klesla za den o téměř 80 miliard dolarů. Tato metrika se poprvé za několik měsíců blíží prolomení pod 900 miliard dolarů.

Originální článek Altcoiny – přehled trhu: ETC, UNI v pondělí sklouzly k 2měsíčnímu minimu pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *