Altcoiny – přehled trhu: APE, XLM jsou blízko měsíčních maxim

Apecoin v úterý vzrostl o více než 13 %, a to navzdory medvědímu sentimentu, který je na trzích s kryptoměnami z velké části přítomen. Token se ve včerejší seanci držel poblíž měsíčního maxima, a to i přes současné turbulence na trhu. Stellar byl také v zelených číslech a blížil se ke čtyřtýdennímu vrcholu.

Apecoin (APE)

Apecoin (APE) byl jedním z coinů, který včera vykázal velké zisky, přičemž token během včerejší seance vzrostl až o 13 %.

Po minimu 5,12 USD na začátku týdne se pár APE/USD dnes vyšplhal na intradenní maximum 6,12 USD.

Díky tomuto kroku se coin vyšplhal přes klíčovou úroveň odporu 6,00 USD a přiblížil se tak čtyřtýdennímu maximu.

apeusd 2022 09 20 16 37 30 b0bcf
APE/USD – denní graf, zdroj: TradingView

Dřívější zisky se poněkud zmírnily, protože 14denní index relativní síly (RSI) narazil na něco, co se zdálo být odporem.

V době psaní se index pohybuje na 55,64, což je pod aktuálním bodem odporu 58,50.

Zdá se, že býci si zajistili zisky a uzavřeli pozice a mohli by čekat na zítřejší rozhodnutí o sazbě, než případně znovu vstoupí na trh.

Stellar (XLM)

Stejně jako Apecoin byl i Stellar (XLM) během včerejší seance v zelených číslech a býci jej posunuli blíže k měsíčnímu maximu.

V úterý se pár XLM/USD obchodoval na maximu 0,1158 USD, méně než 24 hodin poté, co dosáhl minima 0,1047 USD.

V důsledku včerejšího růstu je nyní token blízko bodu odporu 0,1160 USD, který nebyl prolomen od 19. srpna.

xlmusd 2022 09 20 14 46 08 2d04e
XLM/USD – denní graf, zdroj: TradingView

Aby se XLM posunul za tento bod, pravděpodobně by potřeboval vidět zisky v RSI, které je v současnosti zadržováno bodem odporu. Zdá se, že tento strop je na úrovni 58,00, která také platí od poloviny srpna.

Pokud by došlo k prolomení, býčí nálada se pravděpodobně začne vracet a obchodníci budou chtít posunout token směrem k 0,1200 USD.

Přehled trhu

Alternativní coiny si vedly stejně jako BTC, ne-li ještě hůř, ale včera to byl úplně jiný příběh.

Po upgradu Merge, který proběhl minulý čtvrtek, cena Etherea prudce zamířila na jih a za několik dní klesla o více než 300 dolarů. V důsledku toho ETH kleslo na víceměsíční minimum pod 1 300 USD. Včerejší nárůst posunul druhou největší kryptoměnu na intradenní maximum téměř 1 400 USD.

Binance Coin také prudce klesl, ale 6 % denní nárůst jej nyní vyhnal na sever k 270 USD. Cardano, Solana, Dogecoin, Polkadot, Shiba Inu, Polygon a Avalanche jsou také v zelené.

Ripple bzl nejlepším hráčem po nejnovějším vývoji v jeho případu proti SEC. XRP vzrostl o více než 10 % a obchoduje se těsně pod 0,4 dolaru.

Také altcoinz s nižší a střední kapitalizací zaznamenaly pozoruhodný nárůst cen, což vedlo k nárůstu celkové tržní kapitalizace kryptoměn o 40 miliard dolarů. Přesto je tato metrika stále poměrně daleko od kýžené hranice 1 bilionu dolarů.

Originální článek Altcoiny – přehled trhu: APE, XLM jsou blízko měsíčních maxim pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *