Altcoiny – přehed trhu: XRP dosáhl 4měsíčního maxima, ALGO vzrostl o 17 %

XRP se ve čtvrtek posunul na čerstvé čtyřměsíční maximum, které přichází s tím, jak se po posledním zasedání amerického Federálního výboru pro volný trh zmírnila volatilita na krypto trzích. Token během včerejší seance překonal klíčový odpor a dosáhl svého nejvyššího bodu od května. Dalším alcoinem s významnými zisky byl Algorand, jehož ceny vzrostly až o 17 %.

XRP

XRP se ve čtvrtek dostal na čtyřměsíční maximum poté, co se během včerejší seance pohyboval blízko tohoto milníku.

Pár XRP/USD vzrostl ve čtvrtek na maximum 0,4461 USD, když se ceny posunuly za bod odporu 0,4200 USD.

Tento nárůst ceny znamená, že XRP dosáhl svého nejvyššího bodu od 12. května, kdy se token obchodoval nad 0,5200 USD.

Největší hybatelé: XRP dosáhl maxima za 4 měsíce, ALGO ve čtvrtek vzrostl o 17 %
XRP/USD – denní graf, zdroj: TradingView

Včerejší vzestup znamená nárůst cen o více než 10 % a přichází, když 14denní index relativní síly vzrostl na vlastní víceměsíční maximum. V době psaní se index aktuálně pohybuje na 69,29, což je jeho nejsilnější bod za více než devět měsíců.

Historie ukazuje, že když se cenová síla vyšplhá na tyto úrovně, medvědi se často vrátí, protože ceny považují za překoupené. V důsledku toho bychom se mohli v následujících dnech dočkat možného zvratu.

Algorand (ALGO)

Algorand (ALGO) byl i během včerejší seance v zelených číslech, když ceny ve čtvrtek vzrostly až o 17 %.

Díky včerejšímu růstu zaznamenal pár ALGO/USD intradenní maximum 0,3842 USD, což je méně než den po obchodování na minimu 0,3102 USD. Toto maximum je nejsilnějším bodem, na kterém se algorand obchoduje od poloviny srpna, což je naposledy, kdy se ceny také srazily s bodem odporu 0,3800 USD.

Největší hybatelé: XRP dosáhl maxima za 4 měsíce, ALGO ve čtvrtek vzrostl o 17 %
ALGO/USD – denní graf, zdroj: TradingView

Poté se ALGO posunulo níže a v době psaní se aktuálně obchoduje za 0,3711 USD.

Token je také v současné době na překoupeném území, jeho hodnota je 67,05, což je nejvyšší bod, který dosáhl od dubna. Pokud by se ALGO posunulo nad tuto současnou hranici, pravděpodobně bychom potřebovali, aby se cenová síla posunula ještě hlouběji do překoupeného území.

Přehled trhu

Alternativní coiny měly podobný vývoj jako BTC, se spoustou vylepšených cenových výkyvů. Nyní však většina obchoduje v zeleném, s výjimkou Etherea.

Od druhého největšího přechodu blockchainu z PoW na PoS uplynul týden a cena nativního tokenu v tomto časovém rámci primárně klesala. ETH vzrostl z více než 1 600 USD minulý čtvrtek na 1 200 USD včera. I když se nyní obchoduje o 100 USD výše, aktivum je stále o 3 % níže.

Binance Coin, Cardano, Solana, Dogecoin a Polkadot vykazují menší zisky do 0,50 %. Ripple je opět nejlepším hráčem z altcoinů s větší kapitalizací s pozoruhodným 7% nárůstem. XRP jako takové v současné době stojí výrazně nad 0,4 dolaru, což je možná podpořeno nejnovějším vývojem právního případu Ripple-SEC.

Uniswap, ATOM, Algorand, ICP, FIL a CHZ také získaly působivá procenta v denním měřítku.

V důsledku toho se tržní kapitalizace kryptoměn zvýšila na 930 miliard dolarů poté, co včera klesla pod 900 miliard dolarů.

Originální článek Altcoiny – přehed trhu: XRP dosáhl 4měsíčního maxima, ALGO vzrostl o 17 % pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *