Algorand překonává Ethereuma dosahuje dalšího milníku

Blockchain Algorand právě dosáhl dalšího milníku. Agregátor DefiLlama odhaluje, že Algorand dosáhl svého historického maxima v celkové uzamčené hodnotě. Tento úspěch přichází poté, co nativní kryptoměna, ALGO, za posledních 7 dní vzrostla o více než 20 %. Algorand v těchto medvědích podmínkách překonává Bitcoin i Ethereum.

Jestřábí postoj Federálního rezervního systému podrazil kryptotrh. Ceny Bitcoinu a Etherea jsou jako na horské dráze, ale nejsou schopny prorazit výše. Zbytek trhu s altcoiny je také pomalý. Mezitím ALGO za posledních 24 hodin vzrostlo o 17 %. Aktuálně se obchoduje za 0,38 USD.

Důvody proč Algorand překonává Ethereum

Ethereum právě prošlo úspěšnou fúzí Merge, která posunula jeho konsensuální mechanismus z Proof-of-work na Proof-of-stake. Algorand naproti tomu od počátku vycházel z modelu Proof-of-stake. Když Ethereum dokončilo aktualizaci sítě, Tým stojící za Algorand si nenápadně šťouchl do Etherea a prohlásil, že by bylo lepší, kdyby blockchainy byly od začátku energeticky účinné.

Proof-of-stake nahrazuje těžařskou soutěž v modelu Proof-of-work, čímž obchází jeho energetickou náročnost. Spotřeba energie Etherea klesla po sloučení o 99 %. Nicméně, proof-of-stake je podstatně centralizovanější než PoW.

Algorand překonává Ethereum z hlediska škálovatelnosti a rychlosti. Upgrade Etherea nezvýšil kapacitu sítě. Nezvýšila se tedy propustnost ani škálovatelnost blockchainu. TPS Etherea je aktuálně v rozmezí 10-35. Algorand však na svém blockchainu právě dosáhl 6000 TPS. Nejen, že to překonává Ethereum, ale také překonává 5000 TPS Mastercard.

Algorand může také dosáhnout vytvoření bloku a dokončení transakce za 3,7 sekundy. Navíc jsou nyní na blockchainu k dispozici bezpečnostní prvky, které jej chrání před kvantovými útoky.

Jak vysoko může ALGO jít

ALGO odvedlo hvězdnou práci při růstu navzdory nepříznivým makroekonomickým podmínkám. Federální rezervní systém však bude stále diktovat sílu a délku tohoto růstu. Všechny oči se obracejí k datům CPI příštího měsíce, která výrazně ovlivní altcoiny.

Algorand (ALGO) ve čtvrtek vzrostl až o 17 %. Díky včerejšímu růstu zaznamenal pár ALGO/USD intradenní maximum 0,3842 USD. Toto maximum je nejsilnějším bodem, na kterém se algorand obchoduje od poloviny srpna, což je naposledy, kdy se ceny také srazily s bodem odporu 0,3800 USD.

Originální článek Algorand překonává Ethereuma dosahuje dalšího milníku pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *